EVE2-35G-BLM-TPC
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
EVE2-35G-BLM-TPC
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 70.08mm W x 52.56mm H
Series : G
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Mfr : Matrix Orbital
Backlight : LED
Display Mode : Transmissive
Interface : SPI
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240 (QVGA)
Base Product Number : EVE2-35
Description : BACK LIGHT BLM TOUCH TPC
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)